|
Autor: SBplus

Brodska amaterska vaterpolo liga

Iznenađujući poraz Budainke

Zadnja utakmica utakmica 3. kola BAVL donijela je iznenađenje ne samo ovog kola nego i cijelog prvenstva. Skromna momčad X Teama pobijedila je favoriziranu Budainku.

SLAVONSKI BROD - I prošlog vikenda, na gradskim bazenima, igrao se uzbudljiv amaterski vaterpolo. U Brodskom amaterskoj vaterpolo ligi, sve tri utakmice su završile istovjetnim rezultatom 6:4.

Prva utakmica Sport Bara i Hebranga su obilježila dva potpuno različita poluvremena. U prvom dijelu odlični "Hebrang boysi" s dva pogotka Gačića, jednim Bitunjca i Ratkovića odlaze na ogromnih 4:1. I onda, umjesto da "zabetoniraju" vodstvo,  neshvatljivo padaju u igri, a to "baristi" ne opraštaju. Furioznom igrom u posljednjoj četvrtini postižu čak 4 pogotka i slave sa 6:4. Uz tri pogotka Stjepana Duspare, valja istaknuti bekovski par Klem-Puača te čak sedam obrana Antuna Tominovića. Kod Hebranga nešto lošiji učinak vratara Emila Jire, neiskorišten peterac i nedostatak snage na kraju, kumovali su porazu.

Odlična utakmica između Brodskih Homera i KK Dara je imala skoro isti rezultatski tijek kao i prethodna. Rasplivani Homeri u prvom dijelu odlaze na 3:1 i nakon dva uvodna poraza pokazali su što znaju. Ali onda u nastavku neka potpuno nova momčad Homera. Statični, bez snage i ideje, nisu više mogli podići ruke izvan vode kao da su cijeli vikend prenosili namještaj. Posebno se to odnosilo na Krunoslava "Struči" Mirosavljevića kojeg je trener Zoran Krznarić trebao mijenjati sa Davorom Jozićem. Zašto nije, ostaje za vidjeti. Momčad KK Dar razigrana u nastavku, raspucani sa svih strana, duga klupa, hokejaške izmjene, raspoložen prvi topnik lige Filip Blaževac koji je doslovno "potopio" obranu Homera s 3 pogotka, Herceg, Franić i Pavičić s jednim pogotkom za pobjedu 6:4.

Zadnja utakmica je donijela iznenađenje ne samo ovog kola nego i cijelog prvenstva. Skromna momčad X Teama se sučelila sa Dream teamom Budainke koja se još pojačala sa Davidom Jarićem, povratnikom iz inozemstva. S jedne strane "iksice" koji su bili odlučni i hrabri da se "potuku" u bazenu i s druge strane bahati i nadmeni igrači Budainke. Kako to obično biva u bajkama, Snjeguljica je dovela u red i spremila na spavanje svih 7 patuljaka VK Budainke. Patuljke s Budainke ne opravdava činjenica da su pogodili 3 stative i 4 prečke, da je bolje da su imali bovu umjesto vratara i da nisu navikli na grubu igru. Fanatični X Team od početka u vodstvu prekrasnim pogocima Krešimira Blaževića, Rakića i Grabara bježe na 4:2 te do kraja i na 6:4. Budainci nisu pomogla ni tri gola strašnog Davida Jarića.

Listu strijelaca  predvodi Filip Blaževac( KK Dar) sa 10 i Marko Krijan( Budainka) s 8 pogodaka.

Potez kola je zasigurno doček i veliki pljesak igračima X Teama pri izlasku sa bazena. Zbog takvih sitnica, širokog osmjeha i sreće se i igra i organizira BAVL liga.

Na ljestvici se izdvojio Sport Bar sa šest, ispred Budainke i Dara sa po četiri boda.