Autor: SBplus

Prvenstvo Hrvatske u curlingu

Legije na drugom i sedmom mjestu

Slavonski Brod : Legije na drugom i sedmom mjestu

Prvenstvo je održano u češkom Brnu, nastupilo je osam ekipa iz Zagreba, Siska i Slavonskog Broda, a nakon 2019. godine prvaci Hrvatske ponovno su postali igrači Curling cluba Zagreb.

BRNO - Proteklog vikenda održano je 16. Prvenstvo Hrvatske u curlingu. Ni ovaj put Hrvatska nije mogla biti domaćin natjecanja jer u našoj domovini ne postoji profesionalna staza za taj zimski olimpijski sport. Prvenstvo je održano u češkom Brnu, nastupilo je osam ekipa iz Zagreba, Siska i Slavonskog Broda, a nakon 2019. godine prvaci Hrvatske ponovno su postali igrači Curling cluba Zagreb.

Podsjetimo, 2020. godine naslov državnih prvaka osvojila je ekipa Legija Zagreb, a 2021. Prvenstvo Hrvatske nije održano zbog pandemije koronavirusa.

Zagrepčani su u finalu rezultatom 8:5 pobijedili momčad Legije Zagreb, za koju nastupaju tri Brođanina, Vedran Horvat, Bruno Samardžić i Hrvoje Tolić, te Miroslav Jurković iz Kutine. Svakako treba istaknuti da u ekipi Zagreba, pod vodstvom skipa Alena Čadeža, dugi niz godina sjajno igra i Brođanin Ognjen Golubić, koji je i ovaj put imao zapaženu ulogu u osvajanju naslova državnih prvaka.

U utakmici za treće mjesto prva ekipa Curling kluba Sisak pobijedila je momčad CK Vis (Zagreb) rezultatom 8:3.

Legija Zagreb u prvom dijelu natjecanja bila je u svojoj grupi uspješnija od Curling kluba Čudnovati čunjaš, Siska i svojih sugrađana, Legije Slavonski Brod (Marin Pitlović, Zvonimir Lovrić, Tomislav Pitlović, Marin Kovačević). Slavonskobrodska Legija u grupi je pretrpjela tri uvjerljiva poraza, bolji su bili curlingaši Legije Zagreb, prva ekipa Siska i Čudnovati čunjaš. Na kraju, Legija Slavonski Brod natjecanje je završila na 7. mjestu.

Izvor: Curling Club Legija

Broj komentara: 0

Komentirati članak možete samo ako ste prijavljeni!

RegistracijaPrijava

Komentari članaka objavljuju se u realnom vremenu. SBplus.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani.

Ostali članci u rubrici
SBplus.hr, Slavonski Brod : Manje od desetero malih Brođana krenulo je sa startne linije