• Astra
  • Astra
  • Astra
  • Astra

Plesače Astre očekuje međunarodno natjecanje u Tešnju (BiH) sredinom veljače te se pripremaju za nadolazeća domaća natjecanja.

SLAVONSKI BROD - Slavonskobrodski članovi Astre odlično su započeli novu natjecateljsku sezonu.

Dana 26. siječnja održano je Kvalifikacijsko natjecanje u akrobatskom rock'n'roll-u koje je, 26. godinu za redom, organizirao Rock'n'roll klub Gimnazija u Zagrebu. Športski plesni klub Astra predstavio se s 40 plesača u 5 kategorija i u svim kategorijama osvojili su medalje, 3 zlata, 2 srebra i 1 broncu. Svi Astrini plesači donijeli su kući odličja.

1. mjesto u kategoriji Velike formacije 3 osvojile su SUPERGRILS (Ema Mandurić, Tina Kapetanić, Jana Hrkać, Marta Arsenić, Petra Matanović, Ela Kokot, Dora Vukosavić, Iva Olanović, Ena Bukvić Sara Marić i Kiara Mutavdžija).

1. mjesto u kategoriji Male formacije 3 osvojile su DOLLS (Lana Zubak, Ilaria Kraljević, Karla Ambrozić, Erika Gašparac, Maja Jerković, Fabia Kljaić, Iva Kapetanić i Gabriela Ivković).

1. mjesto u kategoriji Male formacije 2 osvojile su DANCING DOLLS (Natalija Rubil, Lana Bašić, Tea Jerković, Lana Stjepanović i Korina Šaravanja).

2. mjesto u kategoriji Male formacije 3 osvojile su CANDY (Lana Zorić, Tea Blažanović, Dora Barišić, Ema Jozić, Hana Crnojević i Gabrijela Jozić).

2. mjesto u kategoriji MINI osvojili su Maja Tolić i Matej Tomljanović

3. mjesto u kategoriji Male formacije 1 osvojile su MYSTIQUE (Lorena Marić, Lana Bošnjak, Korana Petričević, Dora Grabarević, Andrea Metić, Melani Jerković, Mia Validžić i Elena Štefanović).

U kategoriji malih formacija pleše od četiri do osam djevojčica, a u velikim formacijama od devet do 16 djevojčica te oznake 1, 2 i 3 odnose se na dobnu skupinu, tako u malim i velikim formacijama 3, plesačice imaju od 6 do 10 godina, u malim i velikim formacijama 2 plešu djevojčice od 9 do 13 godina dok u malim i velikim formacijama 1 plešu djevojčice od 12 i više godina. U kategoriji MINI plešu parovi koji imaju od 6 do 10 godina.

Dana 19. siječnja održana je svečana dodjela priznanja ukupnim pobjednicima KUP-a Republike Hrvatske za 2018. godinu, tako su od strane Hrvatskog rock'n'roll Saveza nagrađene čak tri formacije i dva para Športskog plesnog kluba Astra. 1. mjesto osvojile su SUPERGIRLS, 2. mjesto DOLLS i DANCING DOLLS, 2. mjesto osvojili su Ena Jurić i Mihovil Vučković te 3. mjesto Nikolina Koporčić i Mihael Bikčević.

Plesače Astre očekuje međunarodno natjecanje u Tešnju (BiH) sredinom veljače te se pripremaju za domaća nadolazeća natjecanja.

Natjecatelje su pratile trenerice Andrea Vološčuk i Katica Podnar.