• IS/SBplus
  • IS/SBplus
  • IS/SBplus
  • IS/SBplus

Pripremajući se za skorašnje drugoligaške kvalifikacije, Marsonia je jučer na stadionu uza Savu, u prijateljskoj utakmici pobijedila Slogu iz Nove Gradiške.

SLAVONSKI BROD - Nakon tromjesečne stanke zbog pandemije koronavirusa, jučer su Brođani imali prigodu uživo pogledati jednu nogometnu utakmicu.

U prijateljskoj utakmici, na stadionu uz Savu, Marsonia je ugostila trećeligaša Slogu iz Nove Gradiške i zabilježila naoko sigurnu pobjedu (3:1).

Igra bijelo-crnih nije bila za dugo pamćenje, ali to je donekle i razumljivo nakon dugih i napornih priprema. Nije bilo niti posebnog motiva niti naboja, kao što će ga biti u kvalifikacijama, za koje se Brođani pripremaju.

Poveli su u 24. minuti nakon sjajne kontre Jašarevića po lijevoj strani. Dugom loptom uposlio ga je Baričević, a on se sjurio po lijevom boku i izašao sam pred vratara Sloge, gađao njegov suprotni kut i pogodio.

Sloga je cijeli prvi dio utakmice odigrala odlično i u najmanju ruku bila ravnoprava suparnik. Stoga je njihovo izjednačenje u posljednjoj minuti prvog dijela došlo potpuno zasluženo. Mihić je izveo slobodan udarac sa 18 metara i pogodio lijevi kut domaćeg vratara.

Pritom mu je Memović pomogao svojom nespretnom intervencijom. Odlučujući golovi pali su u samoj završnici utakmice. Najprije je u 82. minuti Sivrić ošto šutirao na gostujuća vrata, loptu je vratar Sloge uspio odbiti, ali na njegovu nesreću ravno do noge Mirkovića koji je siguran iz blizine. U pretposljednjoj minuti utakmice Bundavica upošljava Mirkovića, a ovaj po drugi puta trese gostujuću mrežu i postavlja konačni rezultat utakmice.

Što se tiče kvalifikacija za 2. HNL još se ništa službeno ne zna. Sigurni sudionici su Marsonia, Junak Sinj, Mladost Petrinja i Opatija, a u posljednje vrijeme spominje se i prvak 3. HNL-sjever, Mladost iz Ždralova (koja usput rečeno nije dobila licencu za drugu ligu). SPominju se i dva termina kvalifikacijskoh utakmica, 4. i 11. srpnja. Navodno bi sve trebalo biti poznato najkasnije u ponedjeljak 29. lipnja.

MARSONIA - SLOGA (N.GRADIŠKA)  3:1
SLAVONSKI BROD - Stadion uz Savu. Gledatelja 200
Sudac: Matteo Bednjanec
Pomoćnici: Grozdan Gavranić i Branimir Vukoje
Strijelci: 1:0 Jašarević (24), 1:1 Mihić (45), 2:1 Mirković (82), 3:1 Mirković (89)
Marsonia: Memović, Balentović, Šimac, Begić, Jašarević, Baričević, SIvrić, Ćubel, Cherif, Bundavica, Bačić (Još su igrali: Krijan, Grgić, Mirković, Đurković, Dančević, Garić, Dorić, Vranešić) Trener: Braslav Ostojić
Sloga: De Vila, V.Medvedović, Lončarević, Đaković, Vlaović, Blazina, Eler, Pavišić, Grgić, Mihić, T.Marjanović (Još su igrali: Sokić, Sužnjević, J.Medvedović, Lucić, Pejaković, M.Marjanović) Trener: Miroslav Pavišić

Broj komentara: 0

Komentirati članak možete samo ako ste prijavljeni!

RegistracijaPrijava

Komentari članaka objavljuju se u realnom vremenu. SBplus.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani.

23.11.2020. | 19:45
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Neodlučno Sloge, poraz Slavonca, Marsa i Oriolik otkazali

Neodlučno Sloge, poraz Slavonca, Marsa i Oriolik otkazali

21.11.2020. | 17:30
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Završen jesenski dio prvenstva, slijedi uzbudljivo proljeće

8.11.2020. | 18:45
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Pobjeda Slavonca, neodlučno Sloge i Marse i poraz Oriolika

1.11.2020. | 20:30
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Omladinac i teoretski osigurao naslov jesenskog prvaka

Omladinac i teoretski osigurao naslov jesenskog prvaka

1.11.2020. | 19:30
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Remi Marse i Oriolika, porazi Sloge i Slavonca

Remi Marse i Oriolika, porazi Sloge i Slavonca

31.10.2020. | 19:20
    SBplus.hr, Slavonski Brod : U zaostalim utakmicama pobjeda Marse i poraz Oriolika