|
Autor: IS/SBplus

3. Hrvatska nogometna liga-istok

Pobjeda Sloge, neodlučno Oriolika i Marse, poraz Slavonca

Slavonski Brod : Pobjeda Sloge, neodlučno Oriolika i Marse, poraz SlavoncaDetalj iz utakmice Slavonac (crveni) - Čepin.(Foto: IS/SBplus)

U 31. kolu 3. HNL-istok, Sloga je na domaćem travnjaku zabilježila pobjedu, a u županijskom derbiju u Oriovcu Oriolik i Marsonia su odigrali neodlučno. Slavonac je pak u Bukovlju doživio novi poraz.

SLAVONSKI BROD - Tri kola prije kraja prvenstva u 3. Hrvatskoj nogometnoj ligi istok, Marsonia je s neodlučnim ishodom u Oriovcu, praktično izgubila izglede za osvajanje naslova prvaka. Sloga je u Novoj Gradišci osvojili važne bodove u borbi za ostanak, a Slavonac je s novim porazom ostao na dnu tablice.

U županijskom derbiju odigranom u Oriovcu, Oriolik i Marsonia odigrali su neodlučno (2:2). Brođani su dva puta vodili preko Mišića (21.) i Bačića (82.), a Oriovčani su preko Stahovića (50.) i Marušića (85.) poravnavali rezultat. S osvojenim bodom Marsa sada zaostaje devet bodova za vodećim Belišćem i sedam za drugoplasiranim Vukovarom '91. I jedni i drugi trebali bi do kraja pogubiti sve utakmice, a Marsonia dobiti, a takav rasplet graniči s nemogućim. Realnost je da će Marsonia na kraju osvojiti 3. mjesto.

Sloga je u Novoj Gradišci pobijedila izravnog suparnika sa začelja ljestvice, Slaviju iz Pleternice (1:0) i za sad pobjegla iz opasne zone. Pobjedonosni gol zabio je Marjanović u 80. minuti utakmice.

Slavonac je u Bukovlju odigrao dobro prvo poluvrijeme, imao šanse za vodstvo, a potom je u drugom potpuno potonuo. Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 56. minuti, kada je Nikolić zaradio crveni karton (zbog prekršaja kao posljednji obrambeni igrač). Iz tog slobodnog udarca Krstanović je zabio za vodstvo Čepina (57.), a isti igrač je osam minuta poslije postavio konačni rezultat (0:2). S ovim porazom Slavonac je ostao na začelju, ali u posljednja tri kola još ima izglede za očuvanje trećeligaškog statusa.

U prilogu tablica 3. HNL-istok.

Napomena: Na mobilnom je uređaju PDF dokumentu u privitku moguće pristupiti ako se na naslovnoj stranici portala najprije izabere 'Desktop' verzija pregleda.

Tablica 3. HNL-istok

MS Word Dokument(.docx)

13 kb

Broj komentara: 0

Komentirati članak možete samo ako ste prijavljeni!

RegistracijaPrijava

Komentari članaka objavljuju se u realnom vremenu. SBplus.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani.

19.9.2021. | 21:00
SBplus.hr, Slavonski Brod : Na istoku Zvonimir maksimalan, a na zapadu gužva na vrhu

5.9.2021. | 7:45
SBplus.hr, Slavonski Brod : Pobjede Marse i Omladinca, nerješeno Oriolika i Slavonca

Pobjede Marse i Omladinca, nerješeno Oriolika i Slavonca

2.9.2021. | 11:45
SBplus.hr, Slavonski Brod : Gostujuće pobjede Zvonimira, Batrine, Omladinca i Slavije