Zapaženi rezultati brodskih kadeta i juniora u Mađarskoj

KKK Marsonia
  • KKK Marsonia
  • KKK Olimpik

Neslužbeno Svjetsko prvenstvo kadeta i juniora u Mađarskoj, slavonskobrodskim je kajakašima donijelo nova iskustva i dobre rezultate.

SLAVONSKI BROD / SZEGED - Na turniru Olimpijskih nada (neslužbeno Svjetsko prvenstvo kadeta i juniora) održanom od 18. do 20. rujna 2020 godine u mađarskom Segedinu, ove je godine nastupilo 20 država iz cijelog svijeta s nešto manje od 600 sportaša. Među njima su bili i slavonskobrodski kajakaši u sklopu reprezentacije Republike Hrvatske iz dvaju klubova - Marsonije i Olimpika.

Predstavnici Marsonije ostvarili su zapažene rezultate, a najbolji pojedinačni rezultat za hrvatsku reprezentaciju ostvarila je kanuistica KKK Marsonia, Ana Funtak, sa osvojenim 4. mjestom u A finalu na 200 metara i petim mjestom u A finalu na 500 metara.

Do osvajanja medalje Ani Funtak nedostajale su samo tri desetinke.

- Sljedeći vikend za seniorsku reprezentaciju Republike Hrvatske nastupa Vanesa Tot na Svjetskom kupu u Segedinu i očekujemo  također dobar rezultat. - poručili su iz KKK Marsonia.

I Olimpikovci su ponosni na svoje mlade sportaše koji su cjelogodišnji rad okrunili sa plasmanima u šest A finala i jedno B finale.

Antonela Orkić i Leona Pavlešin su nastupile u dva direktna A finala, na 1000 metara te osvojile 4. mjesto, dok su na 500 metara osvojile 5. mjesto.

- Ostaje žal za medaljom jer jednostavno utrka nije bila odrađena onako kako to one mogu, ali su zato napravile dobar rezultat u kajaku jednosjedu gdje su se i na 500m i na 200m plasirale u A finale te osvojile 9. mjesto Antonela, odnosno, 8. mjesto Leona. - poručili su iz Kluba Olimpik.

Njihov Mihael Veočić ostvario je plasman u B finale što je borba za poredak od 10. do 18. mjesta. Mihael je u toj utrci bio 8. što je ukupno 17. na ovom natjecanju. S obzirom da je ovo bio Mihaelov premijerni nastup iz Kluba su zadovoljni.

Luka Lipovac je svoj nastup završio kao 6. u polufinalu te je ostavio odličan dojam. Na 500 metara se više od pola utrke odlično nosio s pobjednikom iz Mađarske što je dokaz kako se uz rad može parirati najboljima. Ukupno je Luka zauzeo 15. mjesto.

- Možemo reći kako su svi stekli jedno veliko iskustvo, ali i imali čast nastupiti na najboljoj svjetskoj regatnoj stazi Maty-er. - poručili su Olimpikovci.

Broj komentara: 0

Komentirati članak možete samo ako ste prijavljeni!

RegistracijaPrijava

Komentari članaka objavljuju se u realnom vremenu. SBplus.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani.

15.5.2020. | 12:25
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Saznali smo tko 'gura' priču o Europskom prvenstvu u Brodu?

Brođanin ne odustaje

Saznali smo tko 'gura' priču o Europskom prvenstvu u Brodu?

1.9.2019. | 12:30
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Vanesa Tot izborila je deveto mjesto u utrci na 5000 metara

24.8.2019. | 12:50
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Vanesa osvojila osmo mjesto, Novaković i Lipovac u finalu

22.8.2019. | 21:25
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Sav trud, rad, znoj i suze, stat će u 35 sekundi utrke