|
Autor: IS/SBplus

Karate klub Slavonski Brod

Na tri natjecanja osvojeno petnaest odličja

U proteklom vikendu članovi Karate kluba Slavonski Brod nastupili su na tri natjecanja i ukupno osvojili 15 odličja.

SLAVONSKI BROD - Protekli vikend bio je bogat za Brodske karataše. Oni su u subotu  nastupili na 14. Otvorenom prvenstvu u karateu „Ilidža Open 2019." u sastavu Mihael i Matea Ećimović, Borna Čengić i Luka Birač. Mihael je osvojio prvo mjesto u seniorima kate te treće mjesto u uzrasnoj kategoriji U21. Matea se unatoč odličnom nastupu morala  zadovoljiti trećim mjestom. U Sarajevu u dva dana nastupilo je 98 klubova sa 1055 natjecatelja iz četiri države.

U nedjelju su na programu kluba bila dva natjecanja,  4. kolo Otvorene lige Osječko –baranjske županije u Đakovu i „11. Bushido karate kup prijateljstva" u Zagrebu.

U Đakovu nastupili su Dani Avdagić, Antonio Biondić, Helena Gašić, Adrijan Jagnjić, Juraj Magdić, Ivan i Lucija Perković, Marko Tomljenović Gita Turčinović, Feliks Vičić i Kristijan Vukadinović.

Osvojeno je sedam odličja (tri prva, dva druga   dva treće mjesta). Prva mjesta osvojili su Antonio Biondić, Ivan Perković i Kristijan Vukadinović, druga mjesta Dani Avdagić i Gita Turčinović  a trećim mjestom morali su se zadovoljiti Adrijan Jagnjić i Juraj Magdić.

Bushido karate kup prijateljstva ove godine je okupio 71 ekipu sa 664 natjecatelja iz pet država.

Na ovom vrlo jakom natjecanju za mlađe uzrasne kategorije KK Slavonski Brod nastupio je sa učenicima i mlađim kadetima. Nastupili su Nikola Birač, Borna Kujundžić, Ana Lujić, Karla Jurić i Dora Has. Niko Birač osvojio je prvo mjesto u borbama za mlađe učenike u kategoriji borbe -30 kg, Borna Kujundžić drugo mjesto u kategoriji učenici borbe – 34 kg. Treća mjesta u katama osvojili su Karla Jurić i Dora Has (učenice) i Ana Lujić  (mlađa kadetkinja).

Bio je to odličan sportski vikend za Brodske karataše i dobra provjera pred predstojeće prvenstvo Hrvatske.

Izvor: Zdenko Horvat, sport.direktor KK SB