Autor: SBplus

Karate klub Slavonski Brod

Ani bronca na Balkanskom

Slavonski Brod : Ani bronca na Balkanskom

Prošli je vikend u Rijeci održano Balkansko karate prvenstvo za kadete, juniore i U21 na kojem je Brođanka Ana Lujić osvojila brončanu medalju.

SLAVONSKI BROD - Prošli je vikend u Rijeci  održano Balkansko karate prvenstvo za kadete, juniore i U21. U sportskoj dvorani Zamet nastupilo je 13 država ( Albanija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Cipar, Grčka, Kosovo, Crna Gora, Sjeverna Makedonija, Rumunjska, Srbija, Slovenija, Turska i Hrvatska) sa prijavljenih 777 natjecatelja, a pravo za nastup u reprezentaciji Hrvatske izborili su Brođani Ana Lujić, Matea i Mihael Ećimović. Bilo je to izuzetno kvalitetno natjecanje sa pregršt europskih i svjetskih osvajača odličja na kojemu je prikazana sva ljepota i dinamika karate sporta. U izuzetnoj konkurenciji Brođani su se odlično snašli i pokazali da su konkurentni i za najveće rezultate. Matea je u konkurenciji 23 natjecateljice osvojila 7 mjesto.

U prvom krugu od 11 natjecateljica osvojila je treće mjesto, a u drugom krugu malo je nedostajalo da se plasira u borbu za medalje. Mihael je u solidnom nastupu osvojio 15. mjesto, a osjetio se umor sa Svjetskog prvenstva. Ana Lujić je u konkurenciji kadetkinje – 47 kg. osvojila  treće mjesto. U kvalifikacijskim borbama pobijedila je Bugarku 6:0, Grkinju 2:0, a posebno vrijedna pobjeda bila je u četvrtfinalu nad predstavnicom Crne Gore, Europskom prvakinjom i aktualnom prvakinjom Balkana rezultatom 1:0. Na žalost Ana za ulazak u finale gubi od predstavnice Rumunjske 1:3, a treće mjesto osvaja rezultatom 5:0. Bio je to dobar nastup Ane i veliki poticaj za daljnje sportsko napredovanje.

Kadetska ekipa Hrvatske u sastavu Nika Bešlija, Ana Lujić, Sara Tomić, Magdalena Vajda osvojile su zlatnu medalju u borbama. Do zlata su došle pobjedama protiv Rumunjki 2:0, Kosovarki 2:0, a u finalu su bile bolje od Srpkinja istim rezultatom.

Kraj 2021. godine i odlične ostvarene sportske rezultate tijekom godine, Brođani su upotpunili i

dobrim nastupom  za reprezentaciju na Balkanskom prvenstvu.

Izvor: Zdenko Horvat, sport.direktor KK SB