|
Autor: Ivan Salantić

3. HNL-istok

Marsa slavila u Oriovcu

Oriovac : Marsa slavila u OriovcuDetalj iz utakmice Oriolik (crveni) - Marsonia(Foto: Ivan Salantić)

3. Hrvatska nogometna liga-istok, 24.kolo: Oriolik - Marsonia 1:3 (0:2)

ORIOVAC - Stadion Oriolika. Vrijeme oblačno, vjetrovito. Teren: odličan za igru. Gledatelja 150

Sudac: Josip Lučić (Vinkovci) 6

Pomoćnici: Franjo Vučko (Otok) i Nikola Jurišić (Požega)

4. sudac: Alen Dobraš (Malino)

Delegat: Antun Florijančić (Đakovo)

Strijelci: 0:1 Lilić (22), 0:2 Konopek (38), 1:2 Milinković (51-11 m), 1:3 Mišić (88)

Oriolik: Herceg 7, Ereiz 6,5, Abramović 6, Cesarec 6 (od 53. Marković 5), Živatović 5,5, Hasečić 5, Petrović 6,5, Kovačević 5,5, Milinković 6 (od 79. Logarušić -), Haring 6 (od 77. Jozić -), Jurić 5,5. Trener: Marijan Bakula

Marsonia: Memović 6,5, Gačić 6,5, Vukoje 6,5, Ivanković 6 (od 66. Roso 6,5), Tomas 7, Marušić 7, Lilić 7,5 (od 80. Martić -), Barišić 6,5, Konopek 7, Vrhovac 6, Mišić 7. Trener: Mario Tadić

Žuti kartoni: Cesarec (25), Gačić (27), Princip (55), Petrović (70), Jagnjić (72)

Igrač utakmice: Matej Lilić

Marsonia je u Oriovcu došla do značajne pobjede, koja će joj puno značiti u borbi za očuvanje trećeligaškog statusa. Odmah od početka vidjelo se da su bijelo-crni raspoloženi za igru i već u 7. minuti Vrhovac je u šansi, ali je iz blizine šutirao pokraj vrata Hercega. Nešto kasnije Oriovčani uzvraćaju preko Milinkovića, a njegov udarac glavom bio je neprecizan. Konopek je u 21. minuti dobro šutirao a danas vrlo dobri vratar domaćih  Herceg uspio obranio. Dobra igra bijelo-crnih urodila je plodom u 22. minuti. Tomas je kratkom povratnom loptom uposlio Lilića, koji je oštrim udarcem najprije pogodio gredu od koje se lopta odbila u mrežu. Najljepša akcija utakmice viđena je u 38. minuti. Mišić je uposlio Lilića, ovaj se lijepo oslobodio svog čuvara i proslijedio loptu na lijevu stranu do Konopeka, koji je iz prve lijepim udarcem postigao drugi gol za Marsu.

Početkom drugog dijela utakmice sudac Lučić je dosudio kazneni udarac za domaće, navodno zbog igranja nekog od igrača gostiju rukom unutar svog kaznenog prostora. Siguran s bijele točke bio je kapetan domaćih, Milinković.

Potom je naišla serija šansi Miroslava Konopeka, a u tim trenucima se istakao vratar Herceg. Sve njegove udarce uspio je obraniti, a u 75. minuti je spasio nemoguće. Konopek je sam išao prema praznim vratima, oklijevao, a Herceg ga je uspio sustići i oduzeti mu loptu. Ipak, Marsa je svoju bolju igru uspjela okruniti još jednim golom. Vukoje je oštro šutirao, Herceg uspio loptu odbiti, ali na njegovu nesreću samo do Mišića, koji ju je hladnokrvno pospremio iza njegovih leđa.

Nakon ove pobjede, Marsa u puno boljoj poziciji i bitno popravljenom ozračju, očekuje preostalih 6 kola. Subotnja domaća utakmica s izravnim suparnikom osječkom Olimpijom u prvom je planu.

Broj komentara: 8

Komentirati članak možete samo ako ste prijavljeni!

RegistracijaPrijava
rodjenusb

rodjenusb

Komentirano: 29.4.2013. | 17:10

1

Masa s Marsa samo gas gura polako sb je uz tebe,smradovi rakidaju klub izvuku sto mogu i glume gospodu u gradu,sramota!!!! Ali ostala joj je dusa koju joj nitko ne moze uzeti,doci ce bolja vremena,samo naprijed decki!!!!!
zacad

zacad

Komentirano: 28.4.2013. | 21:25

2

jučer je marsonia pokazala snagu I moć ma vidi se da je to predsjednik dobro ustrojio pa uz ovakove igrače ne bi trebao biti problem ostati u ligi da marsa ima uvjete kao oriovac gdje bi bio kraj
xxxl

xxxl

Komentirano: 28.4.2013. | 11:38

3

legionar: bilo bi mi draže da MARSONIA igra u Oriovcu za kirvaj, nego trećeligaške prvenstvene utakmice
12345

12345

Komentirano: 28.4.2013. | 10:53

4

svima je jasno da marsonia ima bolji sastav, ako sudci nisu podmazani, onda je pobjedio bolji ili su se dogovorili...pa vi i dalje tvrdite da je lopta okrugla...
xxxl

xxxl

Komentirano: 28.4.2013. | 8:57

5

Nekada je BSK gostovao u Oriovcu kao "veliki" klub ... za kirvaj i slično. Sada MARSONIA u Oriovcu dobiva bodove kako ne bi otišla u nižu ligu ??????

7

...znam barem jednog oriovčanina koji je sretan što je marsonia pobjedila...
lift

lift

Komentirano: 28.4.2013. | 0:16

8

DOGOVORENO

Komentari članaka objavljuju se u realnom vremenu. SBplus.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani.

Ostali članci u rubrici
SBplus.hr, Slavonski Brod : Unatoč porazu Orioliku sve čestitke

Šesnaestina finala Kupa Hrvatske

Unatoč porazu Orioliku sve čestitke

24.9.2019. | 20:46
SBplus.hr, Slavonski Brod : Majstorić i Gudelj za neodlučno na početku nove sezone

Prijateljska utakmica

Majstorić i Gudelj za neodlučno na početku nove sezone

9.2.2019. | 19:05
SBplus.hr, Slavonski Brod : Oriovčani ostali bez pobjede u sučevoj nadoknadi vremena

3. Hrvatska nogometna liga-istok

Oriovčani ostali bez pobjede u sučevoj nadoknadi vremena

26.9.2018. | 20:00
SBplus.hr, Slavonski Brod : Marsonia boljom igrom osvojila Kup Brodsko-posavske županije

19.9.2017. | 18:15
SBplus.hr, Slavonski Brod : U županijskom derbiju tri crvena kartona i pobjeda Marsonije

Utakmicu završili incidentom

U županijskom derbiju tri crvena kartona i pobjeda Marsonije

26.8.2017. | 21:35
SBplus.hr, Slavonski Brod : Najbolji igrač turnira Anto Gudelj odveo Marsu do naslova

Nogometni turnir Oriovac 2017.

Najbolji igrač turnira Anto Gudelj odveo Marsu do naslova

6.8.2017. | 22:40
SBplus.hr, Slavonski Brod : Oriolik i Marsonia preko Omladinca i Sloge do finala