Veliko životno iskustvo

Petra zaigrala protiv najboljeg u povijesti

Šahovski klub Strmac Nova Gradiška
  • Šahovski klub Strmac Nova Gradiška

Šahovska kadetkinja Petra dobila je priliku kakva se ne propušta. Imala je čast biti među 16 igrača koji su se hrabro suprotstavili Kasparovu koji je, očekivano, pobijedio rezultatom 16:0. Iako je poražena deveta po redu, ovo će iskustvo zasigurno pamtiti cijeli život.

NOVA GRADIŠKA / ŽUPANJA - Šahovski klub Strmac iz Nove Gradiške na turnir „Kadetski open Županja", održan proteklog vikenda, poslao je troje predstavnika - Niku Sokića, Dominika Milinkovića i Petru Karij. Tempo igre je bio 15min+5sec. Nakon napornih sedam kola rezultati su izvrsni.

Dominik je ostvario šest bodova iz sedam kola te tako bio na diobi prvog mjesta tijekom cijelog turnira. Ipak, dodatni je kriterij je presudio pa je zauzeo drugo mjesto, što je i dalje uistinu impresivno jer su nastupila ukupno 62 natjecatelja. Uz to, osvojio je prvo mjesto za kadete do 12 godina.

Petra je ostvarila 4,5 bodova iz sedam kola i tako je osvojila drugo mjesto od kadetkinja u ukupnom poretku, prvo mjesto kadetkinje do 12 godina, te 14. mjesto na ukupnom turniru.

Niko je ostvario 3,5 boda iz sedam kola, što je također odličan rezultat i dobra priprema za nastavak sezone.

Još jedna šahovska manifestacija vrijedna spomena jest i simultanka s Garijem Kasparovom, najboljim šahistom svih vremena, u kojoj je sudjelovala i Petra Karij. Imala je čast biti među 16 igrača koji su se hrabro suprotstavili Kasparovu koji je, očekivano, pobijedio rezultatom 16:0. Petra je poražena deveta od 16 igrača koji su igrali simultanku, a ovo će iskustvo zasigurno pamtiti cijeli život.

Broj komentara: 0

Komentirati članak možete samo ako ste prijavljeni!

RegistracijaPrijava

Komentari članaka objavljuju se u realnom vremenu. SBplus.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani.

Ostali članci u rubrici
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Iza sebe ostavio FIDE majstora i druge kandidate

Sa samo 12 godina

Iza sebe ostavio FIDE majstora i druge kandidate

29.7.2019. | 16:15
    Nakon male početne treme, Dominik je zaigrao fantastično te sa svojih 12 godina pobijedio i FIDE majstora iz susjedne Bosne i Hercegovine.
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Dobri rezultati novogradiških kadeta

Prvenstvo Slavonije i Baranje

Dobri rezultati novogradiških kadeta

11.3.2019. | 17:40
    'Možemo biti ponosni na uspjehe naših mladih članova kluba jer su jedni od najboljih u Slavoniji i Baranji.'
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Novogradiščani na turniru u Valpovu

Kadetsko prvenstvo Valpova u šahu

Novogradiščani na turniru u Valpovu

10.12.2018. | 8:45
    'Moram pohvaliti naše kadete koji na svim natjecanjima dostojno predstavljaju naš Šahovski klub „Strmac“. Uz njih, zaista, naš Klub nema nikakve brige za svoju budućnost.'
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Dječaci i djevojčice na šahovskom turniru u Gunji

Turnir okupio 49 natjecatelja

Dječaci i djevojčice na šahovskom turniru u Gunji

21.10.2018. | 9:30
    Na kadetskom turniru održanom jučer u Gunji, nastupilo je čak 49 mladih natjecatelja.
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Mlada Petra među najboljima i izvan granica Hrvatske

Veliki međunarodni turnir za mlade

Mlada Petra među najboljima i izvan granica Hrvatske

18.10.2018. | 10:15
    Petra je tako u Makedoniji postigla ogroman uspjeh na velikom međunarodnom turniru, a daleki put predstavnika Nove Gradiške time je bio itekako opravdan.
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Predstavnici 'Strmca' na velikom turniru

Donosimo rezultate

Predstavnici 'Strmca' na velikom turniru

15.10.2018. | 11:30
    'Naši mladi igrači ponovno dokazuju da su jedni od najboljih u našoj županiji te su čak i u Novskoj osvojili prva dva mjesta za juniore.'
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Održan još jedan šahovski turnir

Održan još jedan šahovski turnir

1.10.2018. | 10:35
    Kao pripremu za drugi dio sezone koji je u tijeku, Šahovski klub „Strmac“ iskoristio je i ovaj turnir te poslao četiri predstavnika koji su ostvarili i više nego zadovoljavajuće rezultate.
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Prvo mjesto u Portorožu, još jedan dokaz njene kvalitete

Petra Karij, nova šahovska nada

Prvo mjesto u Portorožu, još jedan dokaz njene kvalitete

23.7.2018. | 9:30
    Članica Šahovskog kluba „Strmac" Nova Gradiška, Petra Karij, nedavno je, točnije od 14. do 21. srpnja, nastupila na Međunarodnom turniru u Portorožu (Slovenija).
    SBplus.hr, Slavonski Brod : Od njih 18, Opačkova ekipa 13.

Šah dragovoljaca i veterana

Od njih 18, Opačkova ekipa 13.

15.9.2014. | 13:16
    Na 19. Državnom sportskom natjecanju dragovoljaca i veterana Domovinskog rata u šahu, pobijedila ekipa Grada Zagreba

12.4.2013. | 22:02
    Na šahovskom turniru u prigodi obljetnice vojno-redarstvene akcije Bljesak pobjedio Marko Žakić