/ 49
2871
Prikaza
0
Komentara
SLAVONSKI BROD– U organizaciji Zajednice športskih udruga i saveza Brodsko-posavske županije, u prepunom Domu HVIDR-e, večeras je upriličena svečanost proglašenja najboljih sportaša županije u 2017. godini.
Temeljem postignutih sportskih rezultata pojedinaca i sportskih ekipa tijekom protekle godine, a na prijedlog Povjerenstva za izbor najuspješnijih sportaša 2017., Izvršni odbor Zajednice donio je odluku o proglašenju najuspješnijih sportaša i ekipa Brodsko-posavske županije u 2017. godini.
Najprije su dodijeljena plakete i priznanja za izuzetan doprinos razvoju sporta, kao nagrada za životno djelo, a primili su ih:
Josip Weberiz Slavonskog Broda - posthumno
Miroslav Buljan iz Slavonskog Broda
Antun Živićiz Starog Petrovog Sela
dr. Damir Japundžić iz Nove Gradiške
Nagradu za obljetnice postojanja i uspješnog rada, primili su:
Nogometni klub Oriolik Oriovac za 94 godine postojanja i uspješnog rada.
Rukometni klub Slavija Staro Petrovo Selo za 64 godine postojanja i uspješnog rada.
Nagrada za najuspješniji rezultat kluba mlađih dobnih uzrasta, pripala je
Nogometnom klubu Marsonia Slavonski Brod, koji je u 2017. bio amaterski prvak Hrvatske u kategoriji starijih pionira.
Nagrade za najuspješniji rezultat u konkurenciji pojedinaca mlađih dobnih uzrasta, pripale su:
Mihaelu Grivičiću, Kuglački klub Zanatlija Slavonski Brod.
Prošle godine osvojio je dvije zlatne i jednu brončanu medalju na Svjetskom kuglačkom prvenstvu u Njemačkoj.
Gabrijelu Veočiću, Boksački klub Brod Slavonski Brod
U 2017. godini osvojio je 2. mjesto na Juniorskom Europskom prvenstvu u boksu i proglašen je za najboljeg boksača Hrvatske u juniorskoj konkurenciji.
Lukasu Jurakiću, šahovski klub Đuro Đaković Slavonski Brod.
U 2017. osvojio je 1. mjesto na Prvenstvu Hrvatske za kadete i postao član reprezentacije Hrvatske.
Potom su uručena pisana priznanja mladim županijskim darovitim sportašima.
Primili su ih:
Nikola Birač, Ivano Karić, Luka Birač, Borna Kujundžić, Ana Lujić, Dora Has (Karate klub Slavonski Brod)
Anita Jelković, Kristina Županić, Lara Smolić, Rea Špiranović, Željka Sokolović, Nina Novak, Ana Katarina Babić, Rea Sudar, Enola Delić (Ženski košarkaški klub Brod Slavonski Bro
Mirta Bogdanović, Ines Jeličić, Klara Kajfaž, Margareta Mesić (Rukometni klub Slavonka Nova Gradiška)
Tvrtko Štefančić, Toni Prusina, Lana Solar, Petra Lesar, Lorena Šeremet (Atletski klub Marsonia Slavonski Brod)
Mihaela lazić, Iva Šarić, Monika Vojvodić, Ivona Vukojević, Ema Poljac, Edita Poljac, Magdalena Zirdum, Ana Rosandić, Gabrijela Bertolović, Valnea Slanček, Monika Buconjić, Leona Šarić, Marija Fastić Pajk, Leonarda Šebalj, Ena Ivanković, Nika Kurdija, Maja Duspara, Klara Rimarčuk, Ana Ilakovac, Magdalena Kavka (Ženski košarkaški klub Brod na Savi Slavonski Brod)
Rafael Kolundžić, Kristijan Katanić, Gabrijel Jagodar, Dominik Kolundžić, Petar Kolundžić, Dominik Hećimović, Ivan Martić, Stjepan Ivezić, Benedikt Kolundžić, Karlo Pejić, Valentina Pesić, Magdalena Bertolović, Klara Čuletić, Dajana Posavac, Katarina Katić, Samantha Prozorac, Katarina Katić, Ivan Knežević (Kajak kanu klub Oriolik (Slavonski Kobaš)
Viktorija Rašić, Romana Liška, Ema Elkaz, Dora Marjanović, Lana Mikolčević, Gabrijela Fontana, Sara Crnojević (Odbojkaški klub Posavina Brod Slavonski Brod)
Lucija Dakić, Miriam Balunović (Ženski odbojkaški klub Nova Gradiška)
Darko Erceg, Gabrijel Babić, Rene Barić, Luka Martinović, Ina Tambur, Ema Erceg, Domagoj Babić, Ivan Fran Arar, Mateo Karakaš, Vili Čerić, Adam Akšamović, Hana Čerić, Dora Opačak, Rea Kruljac, Virginia Lepoglavec, Juraj Rašić (Kajak kanu klub Marsonia Slavonski Brod)
Antonio Pavlešin, Jure Lipovac, Luka Lipovac, David Orkić, Mihael Galetović, Noa Sebastijan Jukić, Barbara Galetović, Nika Đukić, Petra Marić, Antonela Orkić, Ivona Čubrilo, Katja Vukoje, Leona Pavlešin (Kajak kanu klub Olimpik Slavonski Brod)
Ivona Riđan, Lena Ostojić, Lara Halajko, Ema Halajko, Ana Gusak, Elena Karlović, Sara Karlović, Antonio Tolić, Fran Jelić, Lea Garić, Mirko Škrinjar, Dominik Škrinjar, Filip Dankić, Dora Vučković (Tenis klub Brod Slavonski Brod)
Prigodne statue i pisana priznanja dodijeljena su najuspješnijim županijskim školskim društvima:
Osnovna škola Dragutin Tadijanović Slavonski Brod u konkurenciji osnovnih škola.
Elektrotehnička i Ekonomska škola Nova Gradiška u konkurenciji srednjih škola.
Plaketom i pisanim priznanjem nagrađena je najbolja sportašica s invaliditetom:
Senka Babaček, članica udruge Loco-Moto i Boćarskog kluba Dan Slavonski Brod.
Na Prvenstvu Hrvatske za paraolimpijce osvajila je 3 zlatne i brončanu medalju u različitim disciplinama.
Za najuspješnije ženske ekipe proglašene su:
1. mjesto: Ženski odbojkaški klub Nova Gradiška (članice 1. Hrvatske odbojkaške lige)
2. mjesto: Ženski košarkaški klub Brod na Savi Slavonski Brod (članice Prve ženske lige)
3. mjesto: Ženski košarkaški klub Brod Slavonski Brod (članice 2. Lige-istok)
Za najuspješnije muške momčadi proglašeni su:
1. mjesto: Kajak kanu klub Olimpik Slavonski Brod (Prvaci Hrvatske u 2017.)
2. mjesto: Stolnoteniski klub Obrtnička škola Brod Slavonski Brod (U 2017. postali članovi
HEP Superlige Hrvatske)
3.Šahovski klub Đuro Đaković Slavonski Brod (U 2017. članovi 1. Hrvatske šahovske lige)
Najuspješnijom sportašicom županije proglašena je kanuistica KKK Marsonia Slavonski Brod Vanesa Tot (seniorska prvakinja Hrvatske u kajaku jednokleku i članica reprezentacije Hrvatske).
Druga je bila kajakašica Olimpika Dunja Lipovac (višestruka prvakinja Hrvatske), a treća Mihaela Lazić, košarkašica ŽKK Brod na Savi (u 2017. najbolji strijelac 1. Ženske lige i članica mlade reprezentacije Hrvatske).
Titulom najboljeg sportaša županije okitio se kajakaš Olimpika Antun Novaković (osmerostruki prvak Hrvatske i stalni član reprezentacije Hrvatske)
Drugi je bio njegov klupski kolega Marin Lipovac (trostruki prvak države i član reprezentacije Hrvatske).
Na treće mjesto se plasirao Borna Mađarević, član Karate kluba Slavonski Brod (Treći na seniorskom prvenstvu Hrvatske).
Trenutno nema komentara, napišite prvi komentar i pokrenite raspravu.